O sieťovom disku - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION - Fumiks sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

O sieťovom disku

Blogy a tipy
Udaje a skúsenosti a recenzia nZYXEL NSA325 v2
 
Chytré domáce úložisko ZYXEL NSA-325 v2 nadväzuje na svojho predchodcu a navyše oproti nemu prináša veľa noviniek. Zdieľať a nahrávať dáta teraz môžete teraz aj cez niekoľko zariadení naraz. Vďaka procesoru s taktom 1,6 GHz má tento domáci server dostatok výkonu na súbežné streamovanie viac dát so zariadeniami podporujúce DLNA a UPnP . Intuitívne užívateľské rozhranie umožňuje nielen zobrazovať náhľady jednotlivých súborov, ale vie spúšťať prezentácie s fotografiami priamo vo webovom prehliadači. Ako bonus je možné vytvoriť audiolist, ktorý môže hrať v pozadí prezentácie. Správu servera potom jednoducho zvládnete napríklad iz mobilného telefónu, aby bolo nutné zapínať počítač či notebook.

Zyxel NSA-325 v2 pojme dva 2,5 "/ 3,5" pevné disky s rozhraním SATA II, ktoré môžete zapojiť aj ako diskové pole RAID 0 alebo RAID 1 . Akonáhle na server uložíte dáta, máte k nim okamžitý prístup z ktoréhokoľvek zariadenia zapojeného do siete. Nie je teda problém pustiť si obľúbený film či už na televíziu alebo na PC. Prítomnosť rýchleho portu USB 3.0 (K dispozícii ešte 2x USB 2.0) a tlačidlá copy/sync rýchlo vytvoríte zálohu a synchronizáciu dát s externým úložiskom. S podporou P2P sťahovanie a FTP servera je prenos veľkých objemov dát hračkou. Aplikácia Dropbox vám potom otvorí dvere do sveta zálohovania alebo odosielanie torrentov priamo zo vášho inteligentného telefónu alebo tabletu. 

Zariadenie sme si vybrali aj s externým 2TB diskom značky WD red edition. Zariadenie bolo v pevnej velkej krabici, kde na vrchu krabice bolo inštalčné CD, pripojovací sieťový kábel a šnára ako zdroj a manuál a po odstranení kartonu samotný sieťový disk.


Pre 24 hodinovú prevádzku ak treba sme zvolili špec. externý disk a zvolili sme kvlitnú značku Western Digital. Pre inštaláciu je potrebne predný kryt odstraniť smerom doprava a vysunuť držiak na disk. Do neho sa potom zasunie disk a aby sa nehýbal, tak sa priskrutkuje skrutkami, ktoré su tiež súčasťou balenia. Potrebujete ale tenký skrutkovač. Potom sa disk zasunie do disku.
Potom sa predný kryt zasunie naspäť a pripojí sa najprv šnúra do disku a potom sieťový kábel do PC alebo notebooku, ktorý je tiež súčasťou balenia. Potom sa disk zapne a vloží inštalačné CD a nainštaluje sa program.
Po dokončení inštalácie je aj v manuály napisané, že ked spustíte program, je potrebné si vybrať disk, ktorého IP adresa sa Vám zobrazí v okne. Predpokladame že Váš antivírusový program bude blokovať vstup do PC z disku, preto je potrebné  nastavenich firewallu pridať do výnimky takú  IP adresu, ktorú si vygeneruje sám sieťový disk. Heslo do disku je admin ale možete si ho zmeniť v nastaveniach. Mali sme problem sa na ten disk najprv pripojiť a až ked firewall bol vypnutý a disk sa automaticky nastavil, až potom sme sa do disku dostali. Neskôr už nebol problém.
Software je jednoduchý rozdelený na zložky pre fotky, videa a otatné dokumenty. Ak vkladate videa do danej zložky, je potrebné, aby tam boli iba videa. V zložke dokumenty je to jedno.
   
Potom sme si urobili domácu sieť za pomoci sieťového kábla. Kábel zo sieťového disku sme prepojili do wifi routera - žlta svorka a odtiaľ do TV, ďalej do stolového pc, kábel do notebooku...
Do každého zariadenia je potrebná inštalácia programu a nastavenia a máte zosieťovaný celý dom alebo byt. Je potrebné, aby bol zapnutý disk, funkčné káble aj zapnuté wifi routre. Na cd je aj aplikácia do smartphonu, ktorá tiež umožňuje sa pripojiť na disk. 

Ak nechcete investovať veľa penazí do sieťového disku a chcete mať na jednom mieste svoje úložisko na dokumenty, fotky či videá,je to tá správna voľba. Žiadajte o správny výber a cenovú ponuku nášu stránku a naše kontakty.


 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky